تبلیغات
رواق منظر چشم من آشیانه توست / کرم نما و فرود آ که خانه،خانه توست
رواق منظر چشم من آشیانه توست / کرم نما و فرود آ که خانه،خانه توست

فرهنگ عمومی عبارت است از مجموعه منسجم و نظام یافته ای از اهداف، ارزشها، عقاید، باورها، رسوم و هنجارهای مردم متعلق به یک جامعه بزرگ، قوم یا ملت”. بنابراین فرهنگ عمومی، شامل تمامی فعالیتهای مبتنی بر اندیشه و عادت است که در جهت برآوردن نیازهای بشری بسته به انواع جوامع از نظر تاریخی، سیاسی، اقتصادی، مذهبی، رفتارهای عمومی مردم را شکل می دهد.

* فرهنگ عمومی از نظر مقام معظم رهبری، آیت‌‌‌‏الله خامنه‌‌‌‏ای:، دو بخش دارد  : یک بخش آن ظاهری و بارز مثل: شکل لباس و شکل معماری است که تأثیر خاصی بر روی ذهنیات و خلقیات و منش و تربیت افراد دارد و بخش دیگرش مربوط به امور نامحسوس مثل اخلاقیات فردی و اجتماعی مردم، وقت‌شناسی، وجدان کاری، مهمان دوستی و احترام به بزرگترهاست.

*کشور ایران که یک کشور اسلامی است و از دیر باز دارای تمدن غنی ایرانی و ارزشهای اصیل می باشد. فرهنگ عمومی در کشور ایران مبتنی بر اصول و معارف اسلامی است.

*هموطن گرامی : پس  دست در دست همدیگر نهیم و بکوشیم تا فرهنگ ایمان وتوکل به خدا- ولایت مداری امر به معروف ونهی از منکر حجاب وجدان کاری، همت مضاعف وکار مضاعف احترام به همدیگر رضای خداوند متعال ازدواج  وحدت مسلمین مطالعه بصیرت دینی وسیاسی تکریم شأن انسان .ودیگر فرامین اسلامی را در جامعه ی که خودمان  در آن زندگی می کنیم  شکوفا سازیم .

اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان رودان دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی شهرستان

نوشته شده در تاریخ شنبه 15 آبان 1389 توسط فرید ساعد پناه
درباره وبلاگ

آرشیو مطالب

آخرین مطالب

نویسندگان

پیوند ها

   دانشنامه مهدویت

آمار سایت

   لوگوی دوستان